Skip to main content

V centru zážitků

Chata Špinka nabízí snadný přístup k řadě zajímavých míst. V okolí najdete babiččino údolí s Ratibořickým zámkem, historickou Českou Skalici a přehradu Rozkoš. Můžete také navštívit tvrz Rýzmburk, rozhlednu Žernov, koňský ranč a Boušín s kostelíkem v malebné krajině. Nedaleko jsou řeky Úpa, Labe a Metuje.

V blízkosti je i Jaroměř s památkami jako hospitál Kuks s Braunovými sochami, zámek Náchod, Opočno a Nové Město nad Metují. Pro milovníky historie je tu Broumovský klášter, pevnost Dobrošov, podzemní labyrint Josefov, ZOO Safari a lázně Velichovky.

Národní park s Teplicko-Adršpašskými skalami, jezírka s vodopády přitahují milovníky přírody. Pro vzdálenější výlety doporučujeme Krkonoše, zámek Hrádek u Nechanic, Častolovice, Třebechovický betlém, Hradec Králové s aquaparky a obřím akváriem, a polské Kudowa-Zdroj a tržnice.

30 minut jízdy

Adršpach

Adršpašské skály, umístěné v malebném národním parku, jsou skutečným rájem pro milovníky přírody a dobrodružství. Tento úchvatný skalní město vás uchvátí svými bizarními skalními formacemi, hlubokými lesy a křišťálově čistými jezírky.

Prozkoumávat můžete pěšky či na kole, přičemž na vás čekají úžasné výhledy, skryté jeskyně a tajemné údolí. Jednou z hlavních atrakcí je Velký vodopád, nabízející dechberoucí pohled. Adršpašské skály jsou ideální destinací pro rodinné výlety, romantické procházky i náročnější turistiku, a to vše v srdci neopakovatelné české krajiny.

25 minut jízdy

ZOO Dvůr Králové

ZOO Dvůr Králové, rozkládající se ve východních Čechách, je jedinečným zážitkem pro všechny věkové skupiny. Tato rozsáhlá zoologická zahrada se specializuje na africkou faunu a je známá svým úsilím o ochranu ohrožených druhů.

Návštěvníci mohou obdivovat širokou škálu exotických zvířat, včetně lvů, žiraf, slonů a nosorožců, v prostředí, které napodobuje jejich přirozené habitaty. Zoo nabízí také safari, kde můžete z bezpečí svého auta pozorovat zvířata volně se pohybující v rozsáhlých výbězích.

S řadou edukačních programů, interaktivních exponátů a dětských hřišť je ZOO Dvůr Králové ideálním místem pro rodinný výlet, kde se můžete dozvědět více o ochraně divoké přírody a významu biodiverzity.

10 minut jízdy

Ratibořice

Ratibořice, známé především díky Babiččinu údolí, je místo, kde historie ožívá. Tento malebný kraj v srdci České republiky je spojen s klasickým dílem Boženy Němcové „Babička“.

V centru pozornosti je zámek Ratibořice, obklopený krásným parkem, který vás zavede do doby první poloviny 19. století. Návštěvníci si mohou prohlédnout dobře zachované interiéry zámku a procházet se po historických cestách údolí, které oplývá romantickými kouty a přírodními krásami. Ratibořice je ideálním místem pro ty, kteří hledají spojení kultury, historie a přírody.

10 minut jízdy

Přehrada Rozkoš

Přehrada Rozkoš, často označovaná jako „východočeské moře“, je populárním místem pro rekreaci a odpočinek. Tento rozsáhlý vodní rezervoár nabízí ideální podmínky pro vodní sporty, rybaření a koupání. Okolí přehrady je také rájem pro milovníky turistiky a cyklistiky, s mnoha trasami vedoucími krásnou krajinou.

Kromě vodních radovánek se zde konají i kulturní a sportovní akce. S kempy a chatkami v okolí je Rozkoš ideálním místem pro rodinné výlety a dlouhodobější pobyty, kde můžete užít přírodní krásy a klidu.

15 minut jízdy

Kudowa Zdroj

Kudowa-Zdroj, polské lázeňské město ležící nedaleko českých hranic, je oázou klidu a relaxace. Toto historické město je známé svými léčivými prameny, které přitahují návštěvníky již po staletí.

Kromě lázeňských procedur nabízí Kudowa-Zdroj také krásné parky, procházky po historickém centru a řadu kulturních akcí. Navštívíte-li toto město, nezapomeňte ochutnat místní minerální vody a prozkoumat nedaleký Národní park Stolové hory, který nabízí unikátní geologické útvary a dechberoucí přírodní scenérie.